Prelegenci Akademii Przedsiębiorcy

Ekonomistka

Agnieszka Kozłowska-Korbicz

Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem pracy projektowej w Polsce i zagranicą. W Niemczech zajmowała się badaniem jakości i świadomości polskich marek za granicą. W Hiszpanii pracowała w sektorze automotive i była odpowiedzialna za analizę rynku oraz możliwość wprowadzenia jej na rynek Europy Środkowo – Wschodniej. Autorka i koordynatorka programu GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii. Program w latach 2009-2015 miał na celu wprowadzanie na rynki zagraniczne polskich firm produkujących zielone technologii, a także tworzenie platformy wymiany informacji i doświadczeń dla całego sektora zielonych innowacji.

Investment Director, UK Trade & Investment

Krzysztof Jedziniak

Krzysztof zarządza UKTI Inward Investment od dwóch lat. Razem z zespołem jest odpowiedzialny za wspieranie firm z ośmiu rynków Europy środkowo-wschodniej w ich dążeniach do otworzenia działalności w Wielkiej Brytanii. Dzięki wspólnym wysiłkom, zespół pomaga obecnie prawie 500 przedsiębiorstwom. Zakres nieodpłatnych usług UKTI obejmuje wsparcie w zakresie pozyskiwania informacji rynkowych, prawnych, podatkowych, administracyjnych, zdobywanie kontaktów lub finansowania. Dzięki zaangażowaniu zespołu, ponad 100 spółek otworzyło już oddziały w Wielkiej Brytanii, wielu z pozostałych kandydatów z powodzeniem korzysta ze wsparcia rządowego oraz uczestniczy w prestiżowych programach akceleracyjnych.

Na co dzień, Krzysztof jest menadżerem w A.T. Kearney – wiodącej firmie zajmującej się doradztwem strategicznym. Liczne projekty w Polsce i zagranicą zapewniły Krzysztofowi bogate doświadczenie funkcyjne i rynkowe. Specjalnością Krzysztofa jest doradztwo w obszarze spółek energetycznych oraz instytucji rządowych. Krzysztof jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale Fizyki.

Investment Advisor, UK Trade & Investment

Karolina Szymanek

Karolina jest członkiem zespołu UKTI Inward Investment odpowiedzialnym za cztery rynki: Polskę, Węgry, Chorwację i Słowenię. Obecnie wspiera ponad 250 firm w ich dążeniach do otworzenia działalności w Wielkiej Brytanii. W zakres nieodpłatnych usług oferowanych przez UKTI Inward Investment wchodzi pomoc w pozyskiwaniu kontaktów i finansowania, wsparcie merytoryczne, dostęp do informacji prawnych, administracyjnych oraz podatkowych. Dodatkowo, innowacyjne firmy mogą liczyć na uczestnictwo w programie akceleracyjnym.

Karolina jest konsultantem w A.T. Kearney – wiodącej firmie zajmującej się doradztwem strategicznym. Liczne projekty w wielu obszarach pozwoliły Karolinie zdobyć bogate doświadczenie funkcyjne i rynkowe. Karolina jest absolwentką Uniwersytetu Bocconi na wydziale Finansów oraz Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomicznego na wydziale Międzynarodowego Zarządzania.

dyrektor ds. oceny ryzyka w Polityka Insight

Olaf Osica

Menadżer i konsultant z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze wywiadu strategicznego oraz analizy ryzyka politycznego i makroekonomicznego dla projektów inwestycyjnych firm w Polsce i za granicą oraz rynków eksportowych. W latach 2011-2015 dyrektor, a obecnie przewodniczący Rady Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. Wykładowca studium Strategicznego Wywiadu Biznesowego w Akademii Leona Koźmińskiego. Doktor nauk politycznych i społecznych Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji. Stypendysta departamentu stanu USA, ministerstwa spraw zagranicznych Francji oraz GFPS-Polska.

Starszy ekononista

Agnieszka Decewicz

Absolwentka Wydziału Statystyki, Ekonometrii i Demografii na SGH. Z rynkiem finansowym jest związana od 1993 r.; w latach 1993 - lipiec 2000 pracowała w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie SA w Wydziale Doradztwa Inwestycyjnego i Analiz. Ukończyła studia podyplomowe „Bankowość Inwestycyjna” na Gdańskiej Akademii Bankowej we współpracy z London Guildhall University. Przez ponad dziesięć lat pracowała jako ekonomista w banku Pekao SA. Do Zespołu Głównego Ekonomisty Banku Zachodniego WBK SA dołączyła w październiku 2011 r.

Dziennikarz

Mateusz Borek

Polski dziennikarz i jeden z najlepszych komentatorów sportowych w Polsce – 9 finałów Ligii Mistrzów, Mistrzostwa Świata, Bundesliga i wiele Gal Sportowych w tym boks i MMA.  Ambasador akcji #12zawodnik organizowanej przez Bank Zachodni WBK, entuzjasta życia.

Business Services Manager, BPCC Trade

Konrad Kubacki

Konrad nadzoruje zespół ds. Handlu w Brytyjsko Polskiej Izby Handlowej (BPCC Trade), który od 3 lat w ścisłej współpracy z Agencją Handlu i Inwestycji Wielkiej Brytanii (UK Trade & Investment) wspiera firmy brytyjskie w ekspansji na rynek w Polsce. Od początku swojej działalności zespół BPCC Trade pomógł już ponad 1300 firmom z Wielkiej Brytanii w pozyskaniu informacji na temat możliwości eksportu i inwestycji w Polsce oraz w nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi kontrahentami. BPCC Trade oferuje również darmowe wsparcie dla firm z Polski, które pragną zoptymalizować swój łańcuch dostaw i poszukują dostawców wysokiej jakości produktów lub usług z Wielkiej Brytanii.

Przed dołączeniem do zespołu BPCC Trade Konrad pracował w UK Trade & Investment oraz na Politechnice Warszawskiej, gdzie zdobył bogate doświadczenie w komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań oraz tworzeniu powiązań pomiędzy sektorem nauki oraz biznesu. Konrad jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na wydziale Stosunki Międzynarodowe.

Chief Advisor, BPCC

Michał Dembiński

Michał urodził się w Londynie w 1957 roku. Studiował na University of Warwick oraz The City University. Przez 16 lat pracował w Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego, dziewięć lat jako redaktor naczelny jej miesięcznika ,,CBI News’’. Michael Dembiński przeniósł się do Polski wraz z rodziną w 1997 roku, gdzie objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji w Polskiej Telewizji Kablowej (dziś UPC Polska). W kolejnych latach został dyrektorem zarządzającym Trader.com Polska (obecnie część Agora SA), wydawcy ogłoszeń drobnych, które w tym czasie rozpoczynało działalność internetową. Michael pracuje w BPCC od 2002 roku i jest odpowiedzialny za kwestie programowe działalności Brytyjsko Polskiej Izby Handlowej. Od 9. lat prowadzi blog, jeziorki.blogspot.com.

POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.

Dariusz Sobolewski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.  Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstw i zarządzaniu. Swoje bogate doświadczenie w dziedzinie finansowania działalności gospodarczej przedsiębiorstw oraz zarządzania finansami zdobył w trakcie wieloletniej pracy w sektorze bankowym. Pracował dla takich instytucji finansowych jak Bank Zachodni WBK SA, Credit Agricole Bank Polska S.A., PKO Bank Polski S.A. czy Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Zajmował stanowiska menedżerskie i eksperckie, skupiając się na obsłudze klientów z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Swoje kompetencje zdobywał współpracując z klientami o różnych profilach i skali działalności oraz realizując projekty związane z finansowaniem Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

BONUSY I PARTNERZY

więcej bonusów

WYDARZENIA I SZKOLENIA

więcej wydarzeń

NASZE ARTYKUŁY

więcej artykułów
AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCY Akademia Przedsiębiorcy. Ostatnia szansa na spotkanie przed wakacjami

PRODUKTY I USŁUGI

więcej produktów